Click for English


Technomelt

Technomelt hotmelt ürün hattımız hem esneklik, hem de yüksek yapışma gücü gösterir. Yan, mafsal ve sırt yapıştırıcıları müşterilerimizin renk, ısı ve hız tercihlerine uyum sağlarlar.

Technomelt Supra-Evrensel Uzman

Henkel, Technomelt Supra’yı geliştirmeye başladığında amacı Technomelt ürün hattının kolay işlenebilirliği ve harika yapışma kuvvetiyle tanınan, kanıtlanmış kalitesini daha da fazla termal kararlılık ve daha geniş bir yapıştırıcı yelpazesiyle birleştirmekti. Ancak hepsi bu değil, Technomelt Supra’nın performans potansiyeli aslında ambalaj endüstrisinin daha pek çok isteğini karşılar.

Technomelt Supra - Toplam Maliyetinizi Düşürür.

Technomelt Supra, geleneksel yapıştırıcılardan çok daha yüksek termal kararlılık sahibidir. Jelleşmez, çatlamayı büyük ölçüde azaltır ve uygulayıcılar ile memelere nazik davranır. Ekipmanın kullanım ömrünü uzatır ve yedek parça ihtiyacını azaltır.

Technomelt Supra kurulum zamanını en aza indirger. Hızlı erime sayesinde makine kapsamasından (örneğin hafta sonlarında) sonra üretimin daha hızlı yeniden başlayabilmesini sağlar.

Technomelt Supra’nın klasik hotmelt’lere oranla çok daha geniş bir uygulama alanı vardır. Çok geniş bir yüzey ve paket (sarma karton ve çekmeceler, hatta kaplanmış veya verniklenmiş yüzeylere sahip kağıt ve mukavva dahi) çeşitliliği şimdi tek bir yapıştırıcıyla yapıştırılabiliyor. Böylece üretim tesisleri, tüm fazladan faydalarıyla beraber (düşük depolama gereksinimleri ve kafa karıştırıcı riskinin ortadan kalkması gibi) tamamen Technomelt Supra’ya dönebilir hale gelmiştir. İki aşamalı uygulamalar bile, örneğin dağılımları ve hotmelt’lerden oluşan kombine sistemle bile, Technomelt Supra standart hotmeltlerden daha geniş bir ısı aralığını kapsadığı için, çoğu durumda sistemden çıkartılabilirler.

Technomelt Supra neredeyse renksiz ve kokusuzdur. Dolayısıyla yiyecek ve giyeceklerin paketlenmesi için mükemmel şekilde uygundur.

Technomelt Supra çok yüksek verim sahibidir. Üstün yapışma kuvveti sayesinde, yapıştırıcı tüketimi performansı etkilemeksizin takdir edilecek şekilde azaltılabilir. Aynı zamanda, Technomelt Supra’nın diğer hotmelt’lere oranla daha düşük bir yoğunluğu vardır. Bu, birim hacim başına uygulanan miktarın ağırlığının daha düşük olduğu anlamına gelir ki bu da Yapıştırıcı Tüketimini düşüren bir etkendir.

Technomelt supra özellikle zor uygulama durumları için uygundur. Örneğin: Yüksek hafızalı kuvvetler veya karşı basınç eksikliği gibi.
© 2011 ACN Kimya A.Ş.