Click for English


ACN Kimyasal Maddeler İnşaat-Otomotiv-Tekstil Konfeksiyon San. ve Tic. A.Ş. 1987 yılında Adana’da öncelikle kimyasal maddeler ticareti olmak üzere, ithalat ve ihracat faaliyetlerinde bulunmak üzere kurulmuştur.

Dünya’da saygın bir yeri olan ve merkezi Düsseldorf’ta bulunan Henkel GmbH firmasının 1998 yılından beri Tekstil Haşıl ürünlerinin Türkiye Mümessilliğini yapmaktadır. Ayrıca Türk-Henkel firmasının Güney ve Güneydoğu Distribütörü olarak, 1987 yılındaki faaliyetini kesintisiz olarak sürdürmektedir.

Tekstil, Deterjan ve Kozmetik ürünlerini ihtiva eden grubu Amerikan Cognis firmasının devralması ile sözkonusu şirketin distribütörlüğünü de üstlenmiş bulunmaktadır. Halen Cognis firmasının Tekstil Ürün Grubunu devrettiği Pulcra-Chemicals GmbH, Deterjan ve Kozmetik Grubunu devrettiği BASF firmasinin bölge distribütörlüğünü sürdürmektedir.

Merkezi Tayland’da bulunan General Starch Limited’in Kağıt Sektörü ürünlerinin Türkiye mümessilidir. Ayrica Şişecam Kimyasallar Grubu Soda Sanayii A.Ş. ile Günerca firmalarının da distribütörüdür.

Firmamız; Adana Merkez teşkilatı dışında Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesin’nde üretim tesisi, Mersin Serbest Bölge, Kahramanmaraş ve Gaziantep’te depo, ofis, ve teknik pazarlama kadrosu ile müşterilerine hizmet vermektedir.

İş Ortaklarımız

© 2011 ACN Kimya A.Ş.